Usuwanie zapachu z samochodu np. po wylanym kefirze

Usuwanie zapachów z samochodu

Dziwny zapach w samochodzie, którego trudno się pozbyć? Czas na usuwanie zapachu z samochodu za pomocą ozonatora. Dezodoryzacja jest to proces usuwania nieprzyjemnych i niepożądanych zapachów, zarówno artykułów codziennego użytku, ciała, powietrza wewnątrz pomieszczeń. W czasie dezodoryzacji samochodu, używamy właśnie ozonator, który wytwarza czynnik aktywny jakim jest ozon. Stosowany przez nas podczas zabiegu ozon bardzo silnie reaguje z otoczeniem.Powoduje utlenianie gazów, czy innych substancji organicznych lub nieorganicznych. Oprócz usuwania brzydkich zapachów z wnętrza pomieszczeń oraz pojazdów następuje również odkażanie. Ozonowanie wnętrz samochodu powoduje usunięcie zapachów również te które wniknęły w tapicerką meblową i samochodową.

Jakie zapachy możemy usunąć z samochodów podczas podczas ozonowania?

Wszystkie! Ozonowanie usuwa wszystkie zapachy z samochodu. Pozostawia jedynie charakterystyczny zapach powietrza, jak po burzy. Proces utleniania ozonem bardzo dobrze radzi sobie z dymem tytoniowym. Bardzo często dymem przesiąknięta jest tapicerka samochodowa,z której niezwykle trudno pozbyć się takiego zapachu. Ozonowanie nie maskuje woni jak odświeżacze powietrza lecz skutecznie eliminuje brzydki zapach z otoczenia. Warto pamiętać, że jeśli w samochodzie znajduję się jakiś odświeżacz powietrza, zapach zostanie po ozonowaniu zneutralizowany. Urządzenia do generowania ozonu bardzo dobrze radzą sobie z usuwanie zapachu pochodzenia ludzkiego, jak i zwierzęcego. Jeśli ktoś przewozi w samochodach zwierzęta, taki zabieg jest bardzo przydatny. Częstym problemem jest także smród moczu psa, kota lub innych zwierząt które przewożone są w samochodzie. Podobnie sprawa ma się w pojazdach typu kamper ozonowanie w tym przypadku zalecamy.

Jak już wcześniej pisaliśmy ozonowanie usuwa zapachy pochodzenia nieorganicznego takie jak woń kleju, farby, rozpuszczalnika, chemikaliów, paliw. Wszak takie zapachy działają bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy i są jednym z pierwszych bodźców, jakie odczuwamy. Ozonowanie eliminuje bakterie i wirusy, a także czynniki wywołujących alergię roztoczy i alergenów. Ozon bardzo szybko i skutecznie eliminuje szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje.

Kiedy rozpocząć usuwanie zapachu z samochodów?

Usuwanie zapachu z samochodu można przeprowadzić w każdym momencie. Przeważnie większość osób robi dopiero wtedy gdy już naprawdę brzydko pachnie. Warto jednak takie zabiegi przeprowadzić co najmniej 2 razy w roku. Wiosną i jesienią. Najważniejsze aby wykonać odgrzybianie po zimowym okresie, gdy klimatyzacja chodziła bardzo długo i wilgotność tylko sprzyja powstawaniu grzybów. Polecamy ofertę Odgrzybianie klimatyzacji Sanok

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]
Usuwanie zapachu z samochodu np. po wylanym kefirze
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X