Ozonator do samochodu – jaki wybrać?

ozonator do samochodu

Ozonator do samochodu to proste w obsłudze urządzenie. Właściwie nie różnic się od ozonatora do ozonowania pomieszczeń. Równie dobrze można wykorzystać urządzenie które wykorzystywane jest w mieszkaniu.

Przy wyborze ozonatora do samochodu, ważne są dwie rzeczy.

Pierwszy aspekt to wydajność urządzenia. Minimalna moc ozonatora samochodowego, czyli ilość ozonu wytworzona podczas pracy urządzenia to 4,5 gramów na godzinę. W przypadku słabszych maszyn używanie ozonatorów trochę niema sensu gdyż z uwagi na równowagę, która powstanie między wytworzonym, a skonsumowanym i półokres rozpadu gazu jakim jest ozon. Oczywiście, korzystając z urządzenia o małej wydajności, wyczujemy ozon. Jednak, nawet kilkugodzinne ozonowanie nie przyniesie pożądanego efektu. Ponieważ nieprzyjemne zapachy zostaną tylko tymczasowo zamaskowane i bardzo szybko powrócą. Dezynfekcja wnętrza samochodu oraz odgrzybienie klimatyzacji nie zostaną przeprowadzone.

Natomiast drugi aspekt to metoda wytwarzania tego ozonu od której zależy czy zabieg będzie szkodliwy dla wnętrza.

Ozonator – jak wykonać ozonowanie.

W samochodzie ozonator umieszczamy na siedzeniu pasażera lub na podłodze. Wylot generatora ozonu kierujemy pod skrytkę. Czyli miejsce zasysania powietrza przez układ klimatyzacji. Następnie włączamy silnik auta, ustawiamy klimatyzację na najniższą temperaturę, na obieg wewnętrzny, (czyli zamknięty) na maksymalną moc nadmuchu. Otwieramy wszystkie otwory wentylacyjne. Ozonator podłączamy do gniazda zapalniczki, lub przedłużaczem. Na programatorze czasowym ustawiamy czas ozonowania – od 15 minut do godziny – w zależności od wydajności urządzenia. Opuszczamy auto.

Ozonator do samochodu – po co używać?

Ozonator na bieżąco wytwarza ozon, który jest silnym utleniaczem (silniejszym niż chlor). Ozon likwiduje wirusy, bakterie, grzyby obecne we wnętrzu samochodu i kanałach wentylacyjnych. Ozon zdezynfekuje powietrze we wnętrzu samochodu i wszystkie przedmioty z tym powietrzem się stykające – tapicerkę, podsufitkę, dywaniki.
Równocześnie, pozbędą się Państwo przykrych zapachów zarówno z klimatyzacji jak i wnętrza auta – zapachów odzwierzęcych, potu, perfum, środków piorących, po dymie papierosowym i innych. Ozonowanie samochodu, w przeciwieństwie do stosowania pachnącej choinki, usunie zapachy, a nie je zamaskuje.

Jak często korzystać z ozonatora?

Ozonowanie samochodu zalecane jest minimum 2 razy w roku. Jednak zaleca się nawet 2 razy w miesiącu. Należy pamiętać, że korzystanie z ozonatora nie zwalnia z obowiązku corocznego serwisu klimatyzacji wykonywanego w warsztacie.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]
Ozonator do samochodu – jaki wybrać?
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X