Likwidacja koronowirusa przy pomocy ozonowania

Usuwanie koronowirusa ozonowanie

Ozonowanie czyli likwidacja koronowirusa, niszczy też inne wirusy . Ozon powoduje uszkodzenie wirusowego RNA. Przy wyższych stężeniach ozon niszczy kapsyd lub zewnętrzną powłokę białkową przez utlenianie. Ozonowanie działa na każdy wirus również ten koronawirus 2019-nCoV. Wirus grypy może przetrwać od 5 godzin do 7 dni na powierzchni zewnętrznej w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia i przez ten czas wirus pozostaje aktywny. Koronowirus z Wuhan jak pokazały badania potrafi przetrwać do 9 dni. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja pomieszczeń, a przez to likwidacja koronowirusa.

Drobnoustroje, czy bakterie i wirusy w tym również te chorobotwórcze, są wszędzie wokół nas. Wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy są niewidoczne dla oka. Znajdują się praktycznie wszędzie: na przedmiotach codziennego użytku, na urządzeniach sanitarnych, i w powietrzu. Jak na to poradzić? Należy zacząć oczywiście od podstawowej dezynfekcji, jaką jest dokładne mycie rąk. Ozonowanie zapewni dekontaminację, czyli wyczyszczenie wszelkich powierzchni. W dodatku powoduje usunięcie i unieszkodliwienie substancji potencjalnie toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia. Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod, dzięki której można pozbyć się drobnoustrojów, które znajdują się w każdym zakamarku.

Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, jest skuteczniejszy niż inne substancje odkażające. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA znacznie. Budowa nowego koronawirusa jest bardzo podobna do SARS, a istnieje wiele badań naukowych, które pokazują, że ozon jest w stanie zniszczyć SARS. Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego koronawirusa 2019-nCoV. Ocena skuteczności dezynfekcji po przeprowadzonym zabiegu ozonowaniu wykazała bardzo wysoką redukcję zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Ozon jest idealny do stosowania w zamkniętych obiektach zanieczyszczonych wirusami typu : mieszkania, domy, szpitale, ośrodki zdrowia, zamknięte miejsca turystyczne, pokoje hotelowe, szkoły, przedszkola, autobusy itp

Ozonowanie Brzozów, Ozonowanie Sanok, Ozonowanie Krosno,

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]
Likwidacja koronowirusa przy pomocy ozonowania
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X