Ozonowanie w domu
Ozonowanie w domu to jeden ze sposobów dezynfekowania pomieszczeń zamkniętych (dom, samochód). Jest to najtańsza i w dodatku bardzo skuteczna metoda. W trakcie ozonowania nie wykorzystujemy środków chemicznych co ma niezwykłe znaczenie dla zdrowia. Oczywiście przy ozonowaniu czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz który ma bardzo silne właściwości utleniające. Dlatego ozonowanie jest zabiegiem potrzebnym szczególnie tam, gdzie przebywamy przez dłuższy czas, lub większość dnia. Gdy zależy nam na pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów i zdezynfekowaniu miejsca. Ozon nie zostawia żadnych śladów. Z pewnością ma bardzo przyjemny efekt uboczny, w postaci oczyszczonego pomieszczenia z drobnoustrojów, roztoczy, bakterii i likwidacji nieprzyjemnych zapachów.
Alergicy którzy nie chcą przebywać w pokojach pełnych bakterii, roztoczy i innych alergenów. Lub po prostu pragniecie otaczać się czystszym, bezpiecznym powietrzem , ozonowanie w domu jest idealne dla was.
Jedna z wielu zalet jest skuteczność. Ozonowanie nie tuszuje zapachu a usuwa bezbłędnie, zabija chorobotwórcze mikroorganizmy takie jak na przykłąd roztocza. Dodatkowo likwiduje też bakterie, pleśnie, wirusy, grzyby, zarazki i inne drobnoustroje. Podczas ozonowania usuwanych jest wiele problemów które negatywnie wpływa na komfort życia w mieszkaniu. Ozonowanie niszczy nieprzyjemne zapachy pleśni, dymu tytoniowego, spalenizny, zwierząt. Zabijane są chorobotwórcze wirusy, zarazki, bakterie i inne drobnoustroje które w dużym stopniu wpływają na nasz komfort przebywania w zamkniętym pomieszczeniu. Jest to również tania metoda dezynfekcji pomieszczeń, które po przewietrzeniu od razu nadaje się do użytkowania. Po zastosowaniu ozonowania nie ma potrzeby zakupu i stosowania odkażających czy bakteriobójczych środków chemicznych, bowiem ozon usuwa a nie maskuje nieprzyjemne zapachy i chorobotwórcze mikroorganizmy.
Ozonowanie w samochodzie
Codzienne używanie wentylatorów czy klimatyzacji w samochodzie sprzyja powstawaniu grzybów i tworzy idealne warunki do rozwoju bakterii w kanałach wentylacyjnych. Podsumowując ozonowanie jest obecnie najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na pozbycie się wszelkich grzybów, alergenów, roztoczy i bakterii. Bezsprzecznie proces ozonowania samochodu usuwa drobnoustroje w stu procentach i przywraca nam świeżość nowego auta. Przede wszystkim zabieg ozonowanie samochodu ma na celu zabicie wszelkich mikroorganizmów i niechcianych zapachów. Sam ozon jest gazem bardzo nietrwałym, szybko utleniającym się. Dlatego jego okres półtrwania w temperaturze pokojowej to około 3 dni i przez ten czas możemy wyczuć charakterystyczny zapach ozonu wsiadając do pojazdu. Oczywiście sam zabieg ozonowania trwa tylko podczas pracy generatora i wtedy właśnie ozon spełnia swoje zadanie a wyczuwalny przez kilka dni zapach świadczy tylko o dobrze przeprowadzonej usłudze.
Ile trwa zabieg ozonowania samochodu
W zależności od wydajności użytego ozonatora, czas potrzebny na wykonanie pełnego procesu ozonowania samochodu, w podstawowym planie trwa od 15 minut do godziny. Czas działania urządzenia to min 15 minut. Do tego trzeba doliczyć 5 minut na rozłożenie sprzętu. I czas około 30 minut w którym samochód jest jeszcze zamknięty zaraz po skończonym ozonowaniu. Następnie należy otworzyć wszystkie drzwi i po 15 minutach można już bezpiecznie korzystać z pojazdu.
Jak często ozonować samochód?
Dla własnego zdrowia, ozonować samochód powinno się bez względu na porę roku zimą i latem – zazwyczaj raz na miesiąc. Gdy mamy zwierzęta i przewozimy je w aucie, powinniśmy ozonować częściej.