Odgrzybianie klimatyzacji ozonem- czy warto?

Odgrzybianie klimatyzacji ozonem

Odgrzybianie klimatyzacji ozonem to tania niezwykle skuteczna metoda. O tym, że nadszedł czas na oczyszczenie klimatyzacji, zazwyczaj zdajemy sobie sprawę dopiero wtedy, gdy w samochodzie zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Przykry zapach wywoływany jest przez pleśnie i grzyby, jest objawem problemów z klimą. Parownik to element układu klimatyzacji, który przez swoją funkcje, sprzyja wzrostowi tego typu w tym wypadku szkodliwych organizmów.

Odgrzybianie klimatyzacji ozonem

Metoda ozonowa jest niezwykle skuteczna, a przy tym ekologiczna Jest miedzy innymi sposobem walki z grzybami w przewodach wentylacyjnych. Urządzenie do ozonowania należy podłączyć do źródła zasilania, a następnie postawić na desce rozdzielczej lub oparciu fotela w kokpicie samochodu. Podobnie jak w przypadku metody ultradźwiękowej, trzeba włączyć klimatyzację w obiegu zamkniętym. Proces ozonowania trwa około 30 minut. Ale można jeszcze trochę zostawić w samochodzie ozonator, by ozon który się jeszcze nie rozłożył, dokończył etap dezynfekcji. Po tym czasie możemy być pewni, że wszelkie bakterie i drobnoustroje zostaną zniszczone.

Odgrzybianie klimatyzacji – jakie są zalety?

  • Usuwa pleśń, grzyby, bakterie, wirusy i roztocza.
  • Neutralizuje uczulające alergeny.
  • Usuwa nieprzyjemne zapachy takie jak: dym tytoniowy, benzyna, smar, zapach zwierząt, zapachy z odświeżaczy
  • Prosta i tania

Czyszczenie klimatyzacji

Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji to skuteczna, a zarazem bezpieczna metoda na usunięcie bakterii, nieprzyjemnych zapachów oraz pleśni z całego układu wentylacyjnego oraz wnętrza samochodu. 

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]
Odgrzybianie klimatyzacji ozonem- czy warto?
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X