Ozonowanie kampera – dlaczego warto?

ozonowanie kampera

Ozonowanie kampera warto wykonać przynajmniej raz w roku,a szczególnie przed rozpoczęciem używania po okresie zimowym. Warto wykonać ozonowanie by zdezynfekować wszystkie zakamarki których w tych pojazdach nie brakuje. Kamper to taki mobilny dom na kołach, dzięki któremu wraz z rodziną dotrzemy do wymarzonego miejsca na wakacje. I będziesz zawsze w domu, jednak w innym miejscu. A jak wiadomo taki kamper zapewni nam wszystko, czego potrzebujemy. Jednak oprócz plusów są też minusy. Takie zamknięte pomieszczenie używamy tylko kilka miesięcy w roku, a później stoi zamknięte. Jest siedliskiem które sprzyja rozmazaniu się mikroorganizmów, pleśni grzybów. Dlatego ozonowanie w takich pojazdach jest obowiązkowym zabiegiem dla każdego właściciela kampera.

W kamperach nowej generacji zwykle instalowana jest również klimatyzacja. Panująca w niej wilgoć i wyższa temperatura to idealne środowisko życia i rozwoju różnych drobnoustrojów, w szczególności pleśni i grzybów. Należy je regularnie usuwać, w przeciwnym wypadku do wnętrza kampera będą przedostawać się w dużych ilościach zarodniki pleśni, a zagrzybiona klimatyzacja zacznie śmierdzieć. Dodatkowo przebywanie w takich pomieszczeniu jest niebezpieczne dla zdrowia. To tylko kilka ważnych aspektów dlaczego warto wykonać ozonowanie w celu odgrzybienia kampera czy przyczepy kempingowej.

Ozonowanie kampera i usuwanie zapachów

Ozonowanie klimatyzacji w kamperach to jedna z metod na jej odgrzybianie. Dzięki ozonowaniu, który jest jednym z najsilniejszych, ale w pełni bezpiecznych, znanych człowiekowi sterylizatorów, bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie czy brzydkie zapachy znikają bezpowrotnie w ciągu paru minut. Wytworzony ozon ma wysoką zdolność utleniania, zabija i usuwa bakterii, pleśni, kurzu oraz wszelkiego rodzaju nieprzyjemnego zapachu. Podczas zabiegu nie używamy żadnej chemii, dzięki czemu kamper nadaje się prawie od razu do używania. Pod warunkiem poprawnie przeprowadzonego zabiegu. W trakcie ozonowania warto pootwierać wszystkie zakamarki, szafki, półki i użyć dodatkowego wentylatora. Dzięki czemu ozon rozejdzie się po każdym miejscu w pojeździe. Na podobnej zasadzie ozonujemy przyczepy kempingowe. Ozonowanie usuwa nieprzyjemny zapach bardzo dobrze i świetnie odświeża takie pomieszczenie.

Polecamy ozonowanie kampera Brzozów, Krosno, Sanok, Dynów, Rzeszów, Jasło, Brzozów, Strzyżów. Lesko

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]
Ozonowanie kampera – dlaczego warto?
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X