Odgrzybianie klimatyzacji w samochodach Sanok

Odbrzybianie klimatyzacji sanok

Odgrzybianie klimatyzacji w pojazdach Sanok, ta oferta dla ciebie. Sprawna i czysta klimatyzacja i kanały wentylacyjne są bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość podróżowania. Szczególnie doceniamy to podczas wysokich temperatur. Odgrzybianie klimatyzacji możemy przeprowadzić za pomocą ozonatora lub specjalnych środków chemicznych.

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej co ile?

Zalecenia mechaników są proste – procedurę odgrzybiania trzeba powtarzać co 12 miesięcy zaraz na początku wiosny. Czemu akurat mowa o wiośnie? Warunki pracy klimatyzacji to dopiero jeden z czynników potęgujących rozwój bakterii w kanałach wentylacyjnych. Drugim i niewiele mniej ważnym jest wilgoć w powietrzu, która jest szczególnie duża jesienią i zimą. Jeżeli zatem kierowca wykona wcześniej przeglądu klimatyzacji, jest bardzo prawdopodobne, że wiosną – po zejściu ostatniego śniegu – będzie musiał go powtórzyć. Dlatego najlepiej jest wykonywać na wiosnę taką operacje

Kolejnym sygnałem, który powinien skłonić właściciela auta do decydowania się na odgrzybianie klimatyzacji, jest pojawienie się nieprzyjemnego zapachu podczas pracy wentylacji samochodowej. Najczęściej mowa o swądzie przypominającym pleśń. Jest to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale jest niezdrowe. Mogą być skrajnie groźne dla zdrowia, a nawet życia pasażerów. Co to oznacza gdy pleść jest wyczuwalna? Że w rurach wentylacyjnych wyrosły szczepy bakterii.

Warto pamiętać o tym, że wymiana filtra kabinowego jest konieczna przy czyszczeniu klimatyzacji. Bez tego nie uda się usunąć z auta wszystkich źródeł bakterii! Co z tego ze kanały i trudno dostępne miejsca zostaną ozonowane, jak filtr będzie brudny i będzie idealnym miejscem dla zasiedlenia się nowych bakterii. Wymiana nie powinna stanowić problemu, w dodatku że ceny takich filtrów zaczynają się już od 20 złotych. Jak jednak wygląda samo odgrzybianie? Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej w Sanok i okolicach przeprowadzamy za pomocą ozonowania. Urządzenia tego typu nie wymagają stosowania żadnych środków chemicznych. Przy pomocy promieni UV i wysokiego napięcia tworzą ozon, który po wprowadzeniu do kanałów wentylacyjnych zabija wszelkie bakterie, wirusy.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]
Odgrzybianie klimatyzacji w samochodach Sanok
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X