Odgrzybianie klimatyzacji. Najlepszy sposób. Ozon?

odgrzybianie klimatyzacji

Sprawna oraz oczyszczona klimatyzacja i przewody wentylacyjne są niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na komfort podróżowania. Szczególnie doceniamy to podczas wysokich temperatur.

Klimatyzacja ma jednak podstawową wadę, generuje sporą ilość wilgoci, która osadza się w kanałach wentylacyjnych. W takim środowisku idealnie rozmnażają się bakterie i grzyby, które w dłuższej perspektywie są szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest regularne odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji. Zaleca się robić to przynajmniej raz w roku. Jeżeli natomiast z nadmuchu będzie wydobywał się specyficzny nieprzyjemny zapach, to znak, że natychmiast należy odgrzybić klimę.

Odgrzybianie klimatyzacji

Serwis klimatyzacji możemy częściowo wykonać samodzielnie. Niestety w domowych warunkach nie napełnimy układu, ale już z powodzeniem możemy odgrzybić klimatyzację. Przy każdym oczyszczaniu układu bezwzględnie należy wymienić filtr kabinowy na nowy – jest on miejscem zamieszkania wielu bakterii.

Odgrzybianie klimatyzacji możemy przeprowadzić za pomocą ozonatora lub środków chemicznych. Możemy to zrobić sami lub zatrudnić firmę np nas

Ozonowanie klimatyzacji

Jeżeli zdecydujemy się czyścić klimatyzację samochodu za pomocą ozonu, możemy zamówić usługi firmy, które posiadają generatory ozonu. Co to jest właściwie ozon i dlaczego stosuje się go do oczyszczania? Jest to gaz, który działa silnie utleniająco, a tym samym świetnie niszczy pleśnie, grzyby i bakterie. Dlatego tak skutecznie oczyszcza wnętrze samochodu, klimatyzację oraz przewody wentylacyjne. Potrafi dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Podczas pracy ozonatora nie należy przebywać wewnątrz samochodu. Ponieważ ozon jest niebezpieczny dla zdrowia. Po całym zabiegu dokładnie wietrzymy samochód, a że ozon ulega bardzo szybkiemu rozpadowi, łatwo się go pozbyć z pojazdu. Tu właśnie uwydatnia się ogromna zaleta ozonu. Jest on całkowicie naturalnym gazem, a przez to samo oczyszczanie jest ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia.

Ozonowanie warto przeprowadzić przynajmniej raz w roku.

Czyszczenie chemiczne

Drugim sposobem oczyszczania klimatyzacji są środki chemiczne, które usuwają grzyby, bakterie i drobnoustroje. Występują one na przykład w postaci aerozolu. Aplikuje się je w kanały wentylacyjne lub bezpośrednio na parownik. Zawsze przed użyciem preparatu w aerozolu należy zapoznać się z instrukcją użytkowania i stosować się do niej. Każdy środek może wymagać nieco innych czynności.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]
Odgrzybianie klimatyzacji. Najlepszy sposób. Ozon?
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X