Ozonowanie domu – czy jest mi potrzebne?

ozonowanie domu

Ozonowanie domu – w jakim celu i czy jest mi potrzebne? Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji i oczyszczania bez użycia chemii. Wydaje się że metoda ta od niedawna cieszy się niezwykłym powodzeniem. I jest coraz bardziej popularna. Możemy zauważyć ze z dnia na dzień coraz częściej staje się wykorzystywana. Stosuje się ją w miejscach użyteczności publicznej, w fabrykach, biurach, a ostatnio coraz częściej jest wykorzystywana również w prywatnych gospodarstwach domowych. W ostatnim okresie związanym w koronowirusem, jest bardzo często wykorzystywana. Pozwala na dokładnie zneutralizowanie niebezpieczeństwa. Ponieważ dzięki ozonowaniu można nie tylko zlikwidować patogeny, można również odkazić mieszkanie, ale pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Bardzo ważne jest ozonowanie domu po okresie zimowym, gdzie panujące warunki bardzo sprzyjają rozwojowi wszelakich pleśni, grzybów.

Jakim gazem jest ozon?

Ozonowanie jest prostą metodą, w której wykorzystywany jest gaz – ozon (O3) czasem nazywany aktywnym tlenem, który jest jednym z najskuteczniejszych spośród znanych środków do utleniania. Ozon cechuje się tym, że trwałość jest bardzo mała. Ponadto bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie. Dzięki czemu można dezynfekować wodę, na chwile przed jej użyciem. Przy jego stosowaniu musi być jednak zachowana szczególną ostrożność. Ponieważ jest to substancja o wysokim stopniu toksyczności oraz właściwościach aseptycznych. Z tego też powodu ozonowanie powinno by wykonywane wyłącznie przez specjalistyczne ekipy posiadające wiedzę i stosowne uprawnienia.

Na czym polega ozonowanie domu?

Ozonowanie domu podobnie jak mieszkania polega na wykorzystaniu reakcji chemicznej wyżej wymienionego ozonu. Przede wszystkim właściwości polegającej na wchodzeniu w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na ludzki organizm takimi jak pleśń, grzyby, drobnoustroje bakterie, wirusy, roztocza i inne alergeny. W efekcie w pomieszczeniu giną wszystkie szkodliwe związki, a w powietrzu pozostaje świeży, delikatny zapach. Do ozonowania domu stosowane są generatory ozonu. W wyniku działania tego gazu następuje zupełnie zniszczenie szkodliwych substancji i ich eliminację z pomieszczenia. Wytwarzane cząsteczki ozonu w czasie rozkładu powodują uwalnianie cząsteczki tlenu. Która łącząc się ze wspomnianymi związkami powodują ich utlenianie a w końcu neutralizacje.

Ozonowanie domu oraz jesgo efekty

Dzięki regularnemu stosowaniu ozonowania domów. Powietrze w danym pomieszczeniach jest znacznie czystsze. Zabieg ten ogranicza powstawanie wielu problemów zdrowotnych. Reasumując po dezynfekcji za pomocą ozonowania, dom staje się miejscem bezpieczniejszym. Jest to szczególnie ważne dla dzieci i osób starszych. Czystsze i bogatsze powietrze sprawia, że lepiej się oddycha. Problemy zdrowotne dokuczają mniej tak jak ma to miejsce w przypadku chorób przewlekłych typu alergia.

Kiedy warto ozonować dom?

Na ozonowanie mieszkania warto się zdecydować w takich sytuacjach jak:

  • zagrzybienie domu lub nawracająca pleśń;
  • częste palenie w pomieszczeniu;
  • zbyt szczelny dom, szczególnie po zimie
  • zakup domu które przed długi czas nie było użytkowane
  • przystosowanie domu w przypadku alergii

Ozonowanie domu możemy stosować bez specjalnych ograniczeń czasowych. Jak już wyżej wspomniałem w ozonowanym pomieszczeniu nie mogą bowiem przebywać ludzie, zwierzęta, konieczne jest usunięcie roślin. Ważne jest też zabezpieczenie lub wyniesienie sprzętów w celu uchronienia przed nadmiernym utlenieniem. Właściwości ozonu spowodują, że z powietrza zostaną całkowicie wyeliminowane pozostałości niebezpiecznych substancji.

Polecamy ozonowanie domu w mieście Sanok, Krosno, Brzozów

Ozonowanie w wodzie warzyw czy owoców, nie trwa tyle czasu ile ozonowanie pomieszczeń i nie potrzeba długo czekać żeby je spożyć, ponieważ ozonowanie trwa 10 minut. To w zupełności wystarczy gdy posiada się profesjonalny ozonator by pozbyć się niebezpiecznych mikroorganizmów, czy niektórych pestycydów.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]
Ozonowanie domu – czy jest mi potrzebne?
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X