Co nam daje ozonowanie mieszkania?

ozonowanie mieszkan

Ozonowanie mieszkania – w jakim celu? Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji i oczyszczania bez użycia chemii. Wydaje się że metoda ta od niedawna cieszy się niezwykłym powodzeniem. Bezsprzecznie z dnia na dzień coraz częściej staje się wykorzystywana. Stosuje się ją w miejscach użyteczności publicznej, w fabrykach, biurach, a ostatnio coraz częściej jest wykorzystywana również w prywatnych gospodarstwach domowych.

Ponieważ dzięki ozonowaniu można nie tylko odkazić mieszkanie, ale pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Oczywiście i zapachów które do tej pory były bardzo trudne do usunięcia. Dlatego warto zapoznać się z dobroczynnymi dla pomieszczeń i mieszkańców właściwościami ozonowania.

Czym jest ozon?

Ozonowanie jest prostą metodą, w której wykorzystywany jest gaz – ozon (O3) czasem nazywany aktywnym tlenem, który jest jednym z najskuteczniejszych spośród znanych środków do utleniania. Ozon cechuje się tym, że trwałość jest bardzo krótka, ma właściwości niepalne, ponadto łatwo rozpuszcza się w wodzie. Dzięki czemu można dezynfekować wodę, na chwile przed jej użyciem. Przy jego stosowaniu musi być zachowana szczególną ostrożność, gdyż jest to substancja o wysokim stopniu toksyczności oraz właściwościach aseptycznych. Z tego też powodu ozonowanie powinno by wykonywane wyłącznie przez specjalistyczne ekipy posiadające stosowane uprawnienia.

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkania polega na wykorzystaniu reakcji chemicznej wyżej wymienionego ozonu. Przede wszystkim właściwości polegającej na wchodzeniu w działanie ze związkami organicznymi o szkodliwym wpływie na ludzki organizm takimi jak pleśń, grzyby, drobnoustroje bakterie, wirusy, roztocza i inne alergeny. W efekcie w pomieszczeniu giną wszystkie szkodliwe związki, a w powietrzu pozostaje świeży, delikatny zapach. Podobne efekty ozonowania można m.in. odczuć w naturze tuż po burzy.

Do ozonowania mieszkania używane są specjalne generatory gazu jakim jest ozon. W wyniku którego powodują zupełnie zniszczenie szkodliwych substancji i ich eliminację z pomieszczenia. Reasumując wytwarzane cząsteczki ozonu w czasie rozkładu powodują uwalnianie cząsteczki tlenu. Która łącząc się ze wspomnianymi związkami powodują ich utlenianie a w końcu neutralizacje.

Ozonowanie mieszkania i efekty

Ozonowanie mieszkania jest metodą, dzięki której można pozbyć się z pomieszczenia miedzy innymi szkodliwych alergenów powodujących. Dodatkowo reakcji uczuleniowych czy problemów z górnymi drogami oddechowymi. Stosuje się je również, by odświeżyć zakażone powietrze na przykład po chorobie, lub w trakcie. Usunąć nieprzyjemne zapachy pochodzenia naturalnego lub nienaturalnego. Ozonowanie mieszkania sprawia również, że z danego pomieszczenia zostają usunięte szkodliwe substancje różnego pochodzenia.

Dzięki regularnemu stosowaniu ozonowania mieszkań. Powietrze w danym pomieszczeniu jest znacznie czystsze, świeże i ogranicza powstawanie wielu problemów zdrowotnych. Reasumując po dezynfekcji za pomocą ozonowania, mieszkanie staje się miejscem bezpieczniejszym, szczególnie dla dzieci i osób starszych. Czystsze i bogatsze powietrze sprawia, że lepiej się oddycha. Problemy zdrowotne dokuczają mniej tak jak ma to miejsce w przypadku chorób przewlekłych typu alergia.

Warto zaznaczyć ze bezpieczne dla organizmu jest stężenie od 0,02-0,05 ppm, natomiast stężenie powyżej 0,08 ppm ozonu we wdychanym powietrzu utrzymujące się przez okres przynajmniej 8 godzin staje się już groźne dla organizmu.

Kiedy warto ozonować mieszkania?

Na ozonowanie mieszkania warto się zdecydować w takich sytuacjach jak:

  • zagrzybienie mieszkania lub nawracająca pleśń;
  • częste palenie w pomieszczeniu;
  • zakup lub wynajmowanie mieszkania, które przed długi czas nie było użytkowane
  • przystosowanie mieszkania w przypadku alergii lub innych chorób wymagających wysokiej czystości pomieszczenia.

Ozonowanie mieszkania możemy stosować bez specjalnych ograniczeń czasowych. Możemy je nawet wykonywać codziennie, jednak jest to utrudnione, ponieważ nie możemy wtedy przebywać w tym pomieszczenie. W przypadku konieczności powtarzania ozonowania w kilku seriach należy zastosować się do zaleceń ekipy przeprowadzającej proces. Jak już wyżej wspomniałem w ozonowanym pomieszczeniu nie mogą bowiem przebywać ludzie, zwierzęta, konieczne jest usunięcie roślin. Ważne jest też zabezpieczenie lub wyniesienie sprzętów w celu uchronienia przed nadmiernym utlenieniem.

Przed przystąpieniem do ozonowania warto przeprowadzić również dezynfekcje, dezynsekcję lub deakaryzację . Właściwości ozonu spowodują, że z powietrza zostaną całkowicie wyeliminowane pozostałości niebezpiecznych substancji.

Polecamy ozonowanie mieszkań w mieście Sanok, Krosno, Brzozów

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 2 Średnia: 5]
Co nam daje ozonowanie mieszkania?
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X