Ozonowanie przedszkola bezpieczeństwo dla dzieci

ozonowanie przedszkole

Ozonowanie przedszkola czy żłobka powoli staje się standardem. Pomieszczenia przedszkolne są pomieszczeniami użyteczności publicznej bardzo narażonymi na transport do nich chorobotwórczych zarazków. Dlatego taką formę dezynfekcji bardzo polecamy. Pozwoli ona na zminimalizowanie przyniesionych przez dzieci i starszych z zewnątrz zarazków którymi później zarażają osoby zdrowe. Jak wiadomo w przypadku dzieci zakażenie jest nieuniknione.

Standardem w dbaniu o jałowość powietrza naszych dzieci jest ozonowanie. Proces ten znacznie przyczynia się do spadku zagrożeń chorobotwórczymi zarazkami oraz redukuje ilość zarodników grzybów w powietrzu. Infekcje grzybiczne są bardzo trudne do zdiagnozowania i leczenia. Dlatego warto ozonowania przedszkola, ponieważ ozon likwiduje różnego rodzaju grzyby i pleśnie.

Nie do przecenienia jest fakt ozonowania łazienek dzieci. A jak wiemy są to miejsca w których czynniki chorobotwórcze występują najczęściej. Ozonujemy wszystkie pomieszczenia przedszkola łącznie z kuchniami i szatniami. Zabieg taki należy wykonywać raz w tygodniu ozonując każde pomieszczenie oddzielnie. W czasie zabiegu nie korzystamy z żadnych substancji chemicznych, co ma niezwykle znaczenie w miejscach gdzie przebywają dzieci. W czasie ozonowania czynnikiem biobójczym jest ozon. Czym jest ozon?

Ozonowanie zostało dopuszczone przez polskie sanepidy jako zabieg dezynfekcyjny. Ozonując powietrze w pomieszczeniu ozonujemy powierzchnię przedmiotów stykających się a więc meble, klamki, zabawki, itp. W przedszkolach i żłobkach zabawki są bardzo często używane. Aby je zdezynfekować, trzeba by było takie zabawki w sposób tradycyjny prać, lub myć w wysokiej temperaturze. A to byłoby czasochłonne, uciążliwe i drogie. Dlatego ozonowanie powoduje to wymierne oszczędności w ilości stosowanej chemii i skraca znakomicie czas dezynfekcji. Oczywistym faktem jest, że taka dezynfekcja jest wykonana kilka razy dokładniej o czym świadczą badania naukowe.

Polecamy ozonowanie przedszkola w Krośnie, ozonowanie przedszkola w Sanoku, ozonowanie przedszkola w Rzeszowie

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]
Ozonowanie przedszkola bezpieczeństwo dla dzieci
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X