Ozonator powietrza zastosowanie w domu

ozonator powietrza zastosowanie

Ozonator powietrza, zastosowanie w mieszkaniach czy domach. Ozonator lub inaczej generator ozonu, czyli bezbarwnego gazu o charakterystycznym zapachu, który można wyczuć np. zaraz po przejściu burzy. Ozon jest bardzo skuteczny i służy do zabicia i zahamowania wzrostu bakterii, grzybów oraz pleśni. Dodatkowo pomaga zneutralizować nieprzyjemne zapachy.

Należy pamiętać ze ozon jest bezpieczny dla natury jako forma dezynfekcji chociaż ozon jest uznawany za szkodliwy dla człowieka. Podczas dezynfekcji powietrza przy użyciu ozonatora domowego należy po prostu opuścić pomieszczenie i odczekać około 30 minut. Po tym czasie gaz zmniejszy swoje stężenie. Po zakończonym ozonowaniu należy wywietrzyć bardzo dokładnie pomieszczenia.

Ozonator będzie przydatny, jeśli chcesz poprawić jakość powietrza w swoim domu. Rybiki to niewielkie szkodniki, których obecność i żerowanie mogą doprowadzić do niszczenia domowych tekstyliów czy książek. Z kolei odchody roztoczy są silnym alergenem, który bywa szczególnie kłopotliwy dla alergików. Działanie ozonu pozwoli ci wyeliminować problem tych niemile widzianych gości w twoich progach.

A jeśli w domu pojawiły się mole ubraniowe, które niszczą odzież wykonaną z naturalnych tkanin, najskuteczniejszym orężem w walce z nimi będzie właśnie ozonator.

Kolejną zaletą zastosowania ozonatora domowego jest możliwość wyeliminowania z domu nieprzyjemnych zapachów. Ozon skutecznie poradzi sobie nie tylko z bakteriami wywołującymi przykrą woń, ale też z bardzo uciążliwym do usunięcia dymem papierosowym. W efekcie jego działania nieprzyjemna woń zniknie, co z pewnością przełoży się na poprawę atmosfery w twoim domu.


Ozon ułatwia pozbywanie się z warzyw i owoców szkodliwych drobnoustrojów, pestycydów i azotanówDodatkowo zapobiega szybkiemu psuciu się jedzenia.

Pomieszczenia w których warto zastosować ozonowanie powietrza

Generatory ozonu to urządzenia, które sprawdzają się w sektorze publicznym, w biznesie oraz w życiu codziennym. Ozonowanie przyda się:

 • przychodniom, szpitalom, halom produkcyjnym, biurom, szkołom, hotelom i restauracjom w celu pozbycia się drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów,
 • właścicielom samochodów, którzy chcą oczyścić i odświeżyć ich wnętrze,
 • osoba które pracują przy remontach, lub sam remontują swoje domy
 • osobom, które chcą zlikwidować drobnoustroje,
 • rolnikom, by zmniejszy liczbę chemii w produkcji, czy podczas przechowywania
 • alergikom, którzy chcą pozbyć się z pomieszczeń alergenów,
 • osobom, które chcą pozbyć się wszelkich niepożądanych zapachów po pożarze lub zalaniu,
 • osobom, które potrzebują odświeżenia domu po przebytej chorobie,
 • hodowcom zwierząt, którzy chcą pozbyć się zapachu sierści i innych zapachów odzwierzęcych,
 • właścicielom klubów fitness w celu pozbycia się zapachu potu,
 • użytkowników instalacji klimatyzacyjnych, w których zbiera się brud.
 • osobom, którym zależy na owocach i warzywach wolnych od drobnoustrojów jaki również które chcą by żywność nie psuła się tak szybko

Ozonator powietrza zastosowanie, działamy na terenie Krosno, Rzeszów, Sanok

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]
Ozonator powietrza zastosowanie w domu
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X