Ozonowanie przy alergii to idealne rozwiązanie, alergia to choroba cywilizacyjna. Naukowcy zbadali, że na różne jej odmiany cierpi aż 30% społeczeństwa polskiego. To, czy zachorujemy, zależy zarówno od genów, jak i od środowiska, w którym przebywamy i żyjemy. Na geny nie mamy za dużego wpływu, ale czynniki wywołujące alergię łatwo możemy usunąć z naszego otoczenia dzięki ozonowaniu
Jak Ozon pomaga w walce z alergią?
Jak pomaga? Chroni przed powszechnie występującym rodzajem alergii, jakim jest uczulenie na roztocze kurzu domowego.
Aby uniknąć czynnik chorobotwórczy który powoduje często występujące u alergików, zatkany nos, napady kichania, wodnisty katar, łzawienia oczu itd., należy pozbyć się z naszych domów (w końcu spędzamy w nich wiele czasu) alergeny. Czyli w głównej mierze roztocze, a konkretnie ich odchody.
Odchody roztoczy pokryte śluzem przyklejają się do materaców, dywanów, wykładzin, mebli tapicerskich. W takich miejscach gromadzą się najliczniej, ponieważ znajdują idealne warunki do życia, a my nie możemy usunąć ich wilgotną ścierką. Nieco mniej jest ich w kurzu podłogowym. Uczulenie na kurz domowy ma charakter długotrwały, dlatego oprócz wyżej wymienionych objawów, pojawić się mogą następujące objawy alergii: zmęczenie, senność, zaburzenia koncentracji, bóle głowy.
Roztocze to zwierzęta z rodziny pajęczaków w większości osiągające rozmiary od 0,1 do 1mm. Żywią się złuszczonym naskórkiem ludzkim i zwierzęcym, mikroorganizmami oraz resztkami organicznymi. Najbardziej sprzyjające warunki rozwoju znajdują w środowiskach ciepłych i wilgotnych – temperatura od 21-28 stopni C i wilgotność powyżej 70%. Jedno pokolenie rozwija się około miesiąc. W związku z tym w naszej strefie optymalne warunki do rozmnażania roztocze znajdują w okresie od sierpnia do listopada, co nie znaczy, że ich szkodliwe działanie ustaje w pozostałych miesiącach. Po prostu jest tylko odrobinę mniej uciążliwe dla alergików.
Najlepszą metodą terapeutyczną jest unikanie kontaktu z alergenami, czyli substancjami uczulającymi. W tym celu należy często prać dywany, kołdry, firanki, czyścić materace i tapicerkę mebli. A co alergią i ozonowaniem?
Ozonowanie i alergia ?
Ozonowanie zaoszczędzi nam sporo codziennego trudu. Ozon zabija te organizmy już przy stężeniu 0,005 ppm. Dodatkowo usuwa pleśnie i grzyby. Proces ozonowania należy powtarzać najlepiej raz w miesiącu. Ozonowanie i alergia to idealne połączenie, to prosty i skuteczny sposób walki z roztoczami. Mieszkanie w taki środowisku, będzie dużo zdrowsze i przyjemniejsze. Jeśli jeszcze nie próbowałeś, nie czekaj, sprawdź ofertę ozonowania i poczuć zdrowy i czysty mikroklimat. Pamiętaj że ozonowanie, to nie tylko likwidacja roztoczy!