Ozonowanie obuwia, sposób na likwidacje zapachów

ozonowanie obuwia

Jak się okazuje ozonowanie obuwia daje bardzo przyjemne efekty. Na stopach znajdują się gruczoły, które wydzielają bezwonny pot. Jednak w niesprzyjających okolicznościach, na przykład przy różnych chorobach oraz podczas codziennego użytkowania obuwia, uprawiania sportu, pod wpływem działania bakterii nasz pot wydziela nieprzyjemny zapach.

Taki brzydki zapach obuwia możemy pośrednio usunąć za pomocą wody i środków chemicznych. Ale jak się okazuje możemy tez ozonować obuwie. Dezynfekcja ozonem jest skuteczniejsza od innych środków dezynfekujących np. pudrów, aerozoli czy kremów. Które jedynie maskują nieprzyjemny zapach, ale go nie usuwają. Postać gazu, ma doskonałe właściwości penetracyjne dla wszelkiego rodzaju powierzchni chropowatych, tkanin, włókien z których zbudowana jest wewnętrzna warstwa obuwia. Dzięki temu ozon dociera w każdy zakamarek, a jego szybki czas rozpadu do postaci zwykłego tlenu powoduje, że po 30-45 minutach wnętrze buta jest obojętne chemicznie. Po tak wykonanej dezynfekcji buty będą jak nowe. Nie zdeformują się i będą pachnieć świeżością. Dezynfekcja obuwia trwa zaledwie 5 minut.

Dzięki ozonowaniu w odpowiednich stężeniach i odpowiednich warunkach możemy nie tylko pozbyć się przykrych zapachów z obuwia i ubrań ale także usunąć wszelkie bakterie, grzyby i zarazki. Najczęściej ozonowane materiały to materiały skórzane, obuwie, kaski motocyklowe, stroje motocyklowe, kombinezony, przebrania, wypożyczane stroje.

Ozon wnika w strukturę materiału produktu, napotykając na wszelkie zanieczyszczenia wchodzi z nimi w reakcję powodując utlenianie. Dzięki temu otrzymujemy zdezynfekowany produkt. Ozonowanie jest całkowicie bezpieczna dla ubrań i obuwia. Czyli nie powoduje żadnych uszkodzeń mechanicznych.

Ozonowanie obuwia – rezultaty?

Po ozonowani obuwie sportowe, codzienne i robocze da się skutecznie odświeżyć. Co prawda nie zawsze osiągnięto zapach „sklepowej nowości”, jednakże nawet najgorsze przypadki obuwia znacząco poprawiło swoje cechy.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]
Ozonowanie obuwia, sposób na likwidacje zapachów
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X