?Jonizator powietrza – co to takiego?

jonizator powietrza

Jonizator powietrza to urządzenie, w którym zachodzi proces jonizacji. Większość cząstek powietrza na ziemi ma ładunek dodatni. A to jony ujemne powodują, że powietrze jest orzeźwiające i świeże. Jonizator powietrza również oczyszcza powietrze z kurzu czy roztoczy. Poza tym, oczyszczacz powietrza ogranicza bakterie, wirusy i inne zanieczyszczenia. Aby całkiem się pozbyć groźnych wirusów, bakterii, roztoczy należy skorzystać z metody ozonowania. Jonizator skutecznie wytrąca alergeny, roztocza, pyłki kwiatowe i roślinne. Jonizując ujemnie powietrze poprawia się nasze ogólne samopoczucie. Jonizator powietrza korzystnie działa na naszą koncentrację, działa przeciw stresowo i regenerująco na organizm człowieka. Dlatego w lasach człowiek czuje się bardziej świeżo, i pozbywa się stresu. Ponieważ ilość jonów ujemnych w lasach jest znacznie więcej. Dlatego właśnie na niedobór jonów ujemnych narażamy się w szczególności w dużych miastach. Tak samo sprawa wygląda wśród osób przebywające w zamkniętych pomieszczeniach.

Jonizator powietrza powinni kupić także osoby spędzające dużo czasu przy komputerze, ponieważ urządzenie eliminuje niekorzystny wpływ szkodliwego promieniowania emitowanego przez monitory komputerowe ale także inne urządzenia elektroniczne których w dzisiejszych mieszkaniach jest bardzo wiele.

Jonizator powietrza – jak działa

Domowe jonizatory wykorzystują do jonizacji ostro zakończone igły podłączone do generatora wysokiego napięcia, wytwarzającego napięcie do kilkunastu kV. Jonizatory posiadają prostownik wysokiego napięcia. Prostownik jest zaworem działającym jednokierunkowo. Przez co ujemne napięcie jest przełączane do igły. Natomiast dodatnie do płytki ukrytej wewnątrz urządzenia jonizującego, która stanowi masę. Elektrody igły i płytka stanowią kondensator o małej pojemności, który jest ładowany do bardzo wysokich napięć

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]
?Jonizator powietrza – co to takiego?
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X