Usuwanie grzybów poprzez ozonowanie

usuwanie grzybów - ozonowanie

W czasie sezonu grzewczego, gdy większość czasu przebywamy w domu bardzo ważne jest życie w zdrowym otoczeniu. W przypadku miejskich przestrzeni nie mamy za wiele możliwości. Inaczej spraw ma się w mieszkaniu, tutaj mamy możliwość by zadbać o zdrowe otoczenie. Wystarczy ozonator który bardzo dobrze radzi sobie z usuwanie grzybów i ich zarodników.

Grzyby składają się ze strzępek, a rozmnażają się za pomocą zarodników. Właśnie te przenoszące się w łatwy sposób zarodniki wywołują u osób szczególnie tych nadwrażliwych nieżyt nosa, drapanie w gardle, napady kichania i duszności, senność, wymioty, a nawet zapalenie krtani czy zwykłe bóle głowy. Największe stężenie grzyby uzyskują w czasie ciepłego i wilgotnego lata. Dlatego w przypadku pomieszczeń równie idealne są pory zimowe. Zimą przez niską wymianę powietrza, ze względu na porę, tworzy się wilgoć.

Pleśń to potoczna nazwa mikroskopijnej wielkości grzybów. Grzyby to ogromna grupa organizmów, skatalogowano do tej pory około 80 tysięcy gatunków. Rozwijają się nie tylko na zewnątrz naszych domów, ale niszczą również ściany i stropy budynków i zagrażają w dużym stopniu człowiekowi, powodując różne choroby. Ich rozwojowi sprzyja wilgotność powietrza powyżej 70% oraz temperatura w granicach 16-35 stopni C.

Dlaczego usuwanie grzybów jest ważne.

Dzięki ozonowaniu unikniemy reakcji alergicznych. Ozonowanie likwiduje niebezpieczne zarodniki grzybów oraz mykotoksyny, czyli produkty pochodzące z przemiany materii pleśni.

Zabieg ten chroni nas również od mykotoksyn, których powiązanie z częstotliwością występowania chorób nowotworowych udowodnili naukowcy. Jednym z nich był Julian Aleksandrowicz (profesor Akademii Medycznej w Krakowie). Wykazał już w latach sześćdziesiątych, że ludzie mieszkający w zagrzybionych mieszkaniach częściej chorują na nowotwory. To kolejny argument który mówi nam jak ważne jest usuwanie grzybów z naszego otoczenia w którym żyjemy

Jak często ozonować mieszkanie by usunąć grzyby?

Wszystko zależy tu od potrzeb i możliwości użytkowników oraz warunków, w jakich przebywają. Należy pamiętam że grzyba znajdującego się głębiej w ścianie nie usuniemy ozonowaniem. Zabiegi ozonowania można wykonywać w dowolnych momentach czy odstępach czasowych. Regularne i częstsze ozonowanie należy wykonać gdy w domu są zwierzęta, a obok nich małe dzieci lub osoby chore. Zwiększona częstotliwość dostarczania ozonu pozwala na utrzymanie sterylności we wnętrzach i umożliwia stałe korzystanie z powietrza pozbawionego zarazków. Optymalnym czasem wydaje się być tu okres miesięczny lub nawet dłuższy. Oczywiście można wykonywać ozonowanie znacznie częściej. Należy pamiętać że zabieg ozonowania wiąże się nieodłącznie z koniecznością przygotowania do niego mieszkania.

Zapoznaj się z naszą ofertą i umów się na ozonowanie. Działamy na Podkarpaciu. Ozonowanie Brzozów

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 3 Średnia: 5]
Usuwanie grzybów poprzez ozonowanie
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X