Ozonowanie, owsiki, skuteczna walka? Tak.

ozonowanie owsiki

Ozonowanie, owsiki? Czy te dwa tematy możemy połączyć? Tak. Już nie musisz męczyć się z praniem ,myciem wszystkiego. Warto wykorzystać ozonowanie, by skutecznie zlikwidować problematyczne pasożyty jakimi są owsiki. Również ozonoterapia – przyspiesza proces leczenia. Metoda ta pozwala na regenerację organizmu, a także poprawia kondycję fizyczną. 

Owsiki i owsica, co to jest?

Owsica jest chorobą pasożytniczą przewodu pokarmowego. Choć najłatwiej zarażają się nią dzieci, niezwykle szybko może stać się kłopotem wszystkich domowników. Pasożytem odpowiedzialnym za rozwój choroby jest owsik ludzki . Zarażamy się nim poprzez spożycie jaj pasożyta – nie bez powodu owsica nazywana jest chorobą brudnych rąk. Jaja trafiają do końcowego odcinka jelita cienkiego oraz do jelita grubego, gdzie wylęgają się z nich larwy.

Ozonowanie owsików

Przy leczeniu owsicy bardzo ważna jest higiena i utrzymywanie porządku w miejscach, w których przebywamy. Przede wszystkim należy codziennie rano zmieniać bieliznę – zarówno tę dzienną, jak i nocną – oraz pościel. Powinniśmy wyprać ją w temperaturze co najmniej 60 stopni Celsjusza. W ten sposób zmniejszymy ryzyko wtórnego zakażenia się owsikami.

Każdy z domowników powinien mieć oddzielny zestaw ręczników. Pierzemy je w wysokiej temperaturze po każdym zakończonym cyklu leczenia. To samo dotyczy pluszaków, którymi dziecko się bawi, koców i narzut. Jeśli niektórych zabawek nie możemy prać ze względu na ich właściwości, możemy je wyparzyć lub oddać właśnie do dezynfekcji przez ozonowanie. Warto z takich momentach ozonować cały dom. Jaki jest koszt ozonowanie domu ?

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]
Ozonowanie, owsiki, skuteczna walka? Tak.
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X