Ozonowanie jachtu, świetny pomysł na usuniecie zapachu.

ozonowanie jachtu

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jak ważne jest ozonowanie jachtu czy łodzi. Podobnie jak wszystkie pojazdy mechaniczne wykorzystywane do transportu osób muszą być regularnie czyszczone. Czy wystarczy specjalna szczotka i wiaderko z detergentem? Nie zawsze i niekoniecznie. Szczególnie jeśli chodzi o zamknięte pomieszczenia pod pokładem. Przestrzenie wystawione na długotrwałe działanie wilgoci warto poddać – przynajmniej raz na jakiś czas ozonowaniu. Ozonowanie łodzi i jachtów to ekologiczna metoda na utrzymanie czystości tych przestrzeni, szczególnie pod pokładem.

Ozonowanie jachtu a usuwanie zapachów

Zapach stęchlizny, zgnilizny, ryb? To jak wiemy trudne do usunięcia zapachy. Na łodzi, zwłaszcza takiej, która wyprawia się w długie rejsy, nikogo nie powinien dziwić. Ozonowanie jachtu to skuteczny sposób, aby pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów a nie tylko maskować je wonią chemikaliów. Zabieg ozonowania jachtu jest nie tylko skuteczny, ale i ekologiczny. Procesowi dezynfekcji ozonem mogą być poddane wszystkie przestrzenie mieszkalne, użytkowe i magazynowe a także sprzęty, które znajdują się na jachcie, łódce czy motorówce. Proces znajduje również zastosowanie podczas czyszczenia przewodów wentylacyjnych, w których może osadzać się pleśń czy grzyb. Po zakończonym ozonowaniu przestrzeń będzie wolna od mikroorganizmów i w pełni bezpieczna. Dodatkowo jedyny wyczuwalny zapach, to przez kilka godzin zapach ozonu.

Ozonowanie wodnych maszyn zazwyczaj trwa, dłużej , ze względu na fakt, że lódź czy jacht posiada dużo nieszczelności. Dlatego przed zabiegiem ozonowanie trzeba starannie wszystkie otwory uszczelnić. Tak by stężenie ozonu było odpowiednie do prawidłowej dezynfekcji.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]
Ozonowanie jachtu, świetny pomysł na usuniecie zapachu.
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X