Ozonoterapia historia, ozon w medycynie

ozonoterapia historia

Krótka historia ozonu w medycynie, czyli jak rozwijała się ozonoterapia, ozonoterapia historia. Na początku może czym jest? Ozonoterapia to metoda znana i szeroko stosowana na całym świecie. Jak się okazuje, jest integralną częścią programu leczenia nowotworów. Działanie ozonoterapii jest bezpieczne. Jest również bardzo skuteczną terapią w przypadku chorób przewlekłych. Mechanizm działania gazu jakim jest ozon polega na inaktywacji bakterii, wirusów, grzybów i pierwotniaków. Dodatkowo stymuluje metabolizm człowieka i uaktywnia układ odpornościowy. Podsumowując ozonoterapia to powszechnie stosowana metoda w leczeniu ran zainfekowanych, reumatyzmu, SARS, chorób nowotworowych, chorób układu krążenia oraz wielu innych chorób przewlekłych. Często stosowana profilaktycznie w celu wzmocnienia organizmu, dająca duży zastrzyk energii. Ozon stosuje się w leczeniu 114 różnych chorób.

Historia ozonoterapii

1840 Niemiecki chemik Friedrich Schönbein odkrywa ozon.

1857 Wynalezienie pierwszego laboratoryjnego generatora ozonu tzw. lampy ozonowej.

1896 Nikola Tesla tworzy pierwszy generator do przemysłowej produkcji ozonu.

1900 Nikola Tesla zakłada „Tesla Ozon Co”, który sprzedaje wynalezione generatory ozonu i ozonowaną oliwę dla lekarzy do użytku medycznego.

1873 Odkrycie zdolności zabijania drobnoustrojów przez ozon.

1915 Pierwsze zastosowanie ozonu do leczenia ran.

1916 Pierwsze doniesienie o przydatności leczenia ozonem w przypadkach zakażeń kości.

1935 Pierwsze stosowanie insuflacji ropnych przetok ozonem.

1979 Pierwsze doniesienie o zastosowaniu ozonu w leczeniu miażdżycy zarostowej tętnic; mikroangiopatii i polineuropatii cukrzycowej oraz skutków niewydolności krążenia żylnego.

1980 Dr Horst Kief również poinformował o sukcesie terapii ozonem w przypadku AIDS, a  F. Sweet, wydał artykuł: „Ozon wybiórczo hamuje wzrost ludzkiej  komórki rakowej”  w czasopiśmie, Nauka, Vol. 209.

1982, zostaje wydany przez dr E.Fischera niemiecki medyczny podręcznik „Medical Ozone” w Heidelbergu.

1986 Pierwsze w Polsce zastosowanie kliniczne ozonoterapii.

1990 Kubańczycy poinformowali o sukcesie terapii ozonem w leczeniu jaskry, zapalenia spojówek i zapaleniu siatkówki pigmentosa.

1992 Rosjanie poinformowali, o pozytywnym, relaksującym i odprężającym wykorzystaniu ozonu w wannie ( kąpiele).

2003 Pierwsze podane w piśmiennictwie śródoperacyjne zastosowanie ozonoterapii powierzchniowej w profilaktyce zakażeń miejsca operowanego w ortopedii.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 0 Średnia: 0]
Ozonoterapia historia, ozon w medycynie
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X