Ozonator do ozonowania wody w domu

ozonator wody w domu

Ozonator wody w domu to urządzenie mechaniczno-elektryczne służące do przyrządzania wody nasyconej ozonem. Ozon wytwarza się podobnie jak w naturze podczas wyładowania elektryczne. W sztuczny sposób przez moduł ozonujący znajdujący się wewnątrz urządzenia. W naturze natomiast ozon tworzy się podczas wylądowań atmosferycznych. Ze względu na wysoki potencjał oksydacyjno-redukcyjny ozonu. Reasumując ozonowanie wody staje się coraz popularniejsze.

Ozonator wody w domu – zastosowanie

Ozonatory wody stosuje się głównie w celu jej uzdatnienia lub oczyszczenia. Dzięki dwukrotnie lepszej rozpuszczalności ozonu niż tlenu, jego reaktywność, łatwość wytwarzania oraz brak pozostałości po reakcjach stawiają go w pozycji lidera wśród środków dezynfekujących. Możemy ozonować wodę w której znajdują się rozpuszczone pestycydy, związki organiczne i nieorganiczne.

Ozonator wody – czym kierować się przed zakupem?

Są dwie istotne kwestie jeśli chcemy zakupić ozonator do wody w domu.

Pierwsza dotyczy parametrów wody nasyconej ozonem. Minimalne stężenie ozonu w wodzie musi wynosić 2.5 ppm. Poniżej tej wartości, stosowanie ozonowanej wody nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Takie stężenie możemy uzyskać, należy tylko zastosować urządzenie o właściwych dwóch parametrach.

Pierwszym jest wydajny ozonator, minimalna wydajność wynosi 3 000 miligramów (3 gramów) na godzinę.

Drugim koniecznym parametrem urządzenia jest wytwarzanie ozonu o odpowiednim stężeniu w gazie wylotowym. Przedłużanie zabiegu ozonowania ozonatorem o niewłaściwych parametrach nie przyniesie efektu. Ozon będzie się co prawda wydzielał i będzie go można wyczuć. W dużej ilości właśnie dlatego, że nie rozpuścił się w wodzie.

Z drugim aspektem wyboru właściwego ozonatora wody, wiążą się kwestie wyboru gazu zasilającego oraz metody wytwarzania ozonu.
Ozon produkujemy z tlenu. Może to być tlen z butli, koncentratora tlenu lub otaczającego powietrza. Zaletą produkcji ozonu z czystego tlenu, jest jego czystość. Dlatego nie pozostawia żadnych chemicznych pozostałości w wodzie. Rozpada się do czystego tlenu po przeprowadzonej dezynfekcji. W przypadku zwykłych domowych ozonatorów wody gazem zasilającym jest otaczające powietrze. Należy też uważać, ponieważ w przypadku niewłaściwej metody wytwarzania ozonu, mogą ale nie muszą powstać szkodliwe wielotlenki azotu, które zostaną rozpuszczone w wodzie.

Kliknij, aby ocenić ten post!
[Całość: 1 Średnia: 5]
Ozonator do ozonowania wody w domu
Przewiń do góry

Używamy Cookies. X